The Fate of the Furious (2017)
Ghost in the Shell (2017)
Kong Skull Island (2017)
Logan (2017)
John Wick Chapter 2 (2017)
Resident Evil: The Final Chapter (2016)
Underworld Blood Wars (2016)
The Great Wall (2016)
Rogue One Star Wars (2016)
Arrival (2016)
Trolls (2016)
Les Visiteurs La Revolution
Accountant (2016)
Inferno (2016)
Doctor Strange (2016)
Miss Peregrines Home for Peculiar Children (2016)
Girl on the Train (2016)
Swiss Army Man (2016)
The Secret Life of Pets (2016)
Ghostbusters (2016)
A Hologram for the King (2016)
Independence Day: Resurgence
Legend of Tarzan (2016)
BFG (2016)
Warcraft (2016)
Approaching the Unknown (2016)
Angry Birds Movie (2016)
Alice Through the Looking Glass (2016)
13 Hours The Secret Soldiers of Benghazi (2016)
Grimsby (2016)
X-Men Apocalypse (2016)
Pele Birth of a Legend (2016)
The Huntsman: Winters War (2016)
The Jungle Book (2016)
Hail, Caesar! (2016)
Airlift (2016)
The Finest Hours (2016)
Triple 9 (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Ice Age: The Great Egg Scapade (2016)
Pee-Wee Big Holiday (2016)
House Party 3 (1994)
Like Sunday, Like Rain (2014)
Zootopia (2016)
Legend (2015)
In the Heart of the Sea (2015)
Revenant (2015)
Star Wars The Force Awakens (2015)
The Hateful Eight (2015)
Pan (2015)

Stire: Oscar 2014

Legenda/simboluri subtitrari

Oscar 2014

Nominalizari Oscar 2014 Editia 86 -  2 Martie 2014

 

Best Picture

 

American Hustle
Captain Phillips
Dallas Buyers Club
Gravity
Her
Nebraska
Philomena
12 Years a Slave
The Wolf of Wall Street

 

Best Actor in a Leading Role

 

Christian Bale (American Hustle)
Bruce Dern (Nebraska)
Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street)
Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave)
Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club)

 

Best Actress in a Leading Role

 

Amy Adams (American Hustle)

Cate Blanchett (Blue Jasmine)

Sandra Bullock (Gravity)

Judi Dench (Philomena)

Meryl Streep (August: Osage County)

 

Best Actor in a Supporting Role

 

Barkhad Abdi (Captain Phillips)
Bradley Cooper (American Hustle)
Michael Fassbender (12 Years a Slave)
Jonah Hill (The Wolf of Wall Street)
Jared Leto (Dallas Buyers Club)

 

Best Actress in a Supporting Role

 

Sally Hawkins (Blue Jasmine)
Jennifer Lawrence (American Hustle)
Lupita Nyong'o (12 Years a Slave)
Julia Roberts (August: Osage County)
June Squibb (Nebraska)

 

Best Animated Feature

 
The Croods (Chris Sanders, Kirk DeMicco, Kristine Belson)
Despicable Me 2 (Chris Renaud, Pierre Coffin, Chris Meledandri)
Ernest & Celestine (Benjamin Renner, Didier Brunner)
Frozen (Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho)
The Wind Rises (Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki)
 

Best Cinematography

 
The Grandmaster (Philippe Le Sourd)
Gravity (Emmanuel Lubezki)
Inside Llewyn Davis (Bruno Delbonnel)
Nebraska (Phedon Papamichael)
Prisoners (Roger A. Deakins)

 

Best Costume Design

 

American Hustle (Michael Wilkinson)
The Grandmaster (William Chang Suk Ping)
The Great Gatsby (Catherine Martin)
The Invisible Woman (Michael O'Connor)
12 Years a Slave (Patricia Norris)

 

Best Director

 

American Hustle (David O. Russell)
Gravity (Alfonso Cuarón)
Nebraska (Alexander Payne)
12 Years a Slave (Steve McQueen)
The Wolf of Wall Street (Martin Scorsese)

 

Best Documentary Feature

 

The Act of Killing (Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen)
Cutie and the Boxer (Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher)
Dirty Wars (Richard Rowley, Jeremy Scahill)
The Square (Jehane Noujaim, Karim Amer)
20 Feet from Stardom (Nominees to be determined)

 

Best Documentary Short

 

CaveDigger (Jeffrey Karoff)
Facing Fear (Jason Cohen)
Karama Has No Walls (Sara Ishaq)
The Lady in Number 6: Music Saved My Life (Malcolm Clarke, Nicholas Reed)
Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall (Edgar Barens)

 

Best Film Editing

 

American Hustle (Jay Cassidy, Crispin Struthers, Alan Baumgarten)
Captain Phillips (Christopher Rouse)
Dallas Buyers Club (John Mac McMurphy, Martin Pensa)
Gravity (Alfonso Cuarón, Mark Sanger)
12 Years a Slave (Joe Walker)

 

Best Foreign Language Film

 

The Broken Circle Breakdown (Belgium)
The Great Beauty (Italy)
The Hunt (Denmark)
The Missing Picture (Cambodia)
Omar (Palestine)

 

Best Makeup and Hairstyling

 

Dallas Buyers Club (Adruitha Lee, Robin Mathews)
Jackass Presents: Bad Grandpa (Stephen Prouty)
The Lone Ranger (Joel Harlow, Gloria Pasqua-Casny)

 

Best Original Score

 

The Book Thief (John Williams)
Gravity (Steven Price)
Her (William Butler, Owen Pallett)
Philomena (Alexandre Desplat)
Saving Mr. Banks (Thomas Newman)

 

Best Original Song

 

"Alone Yet Not Alone" (Alone Yet Not Alone)
"Happy" (Despicable Me 2)
"Let It Go" (Frozen)
"The Moon Song" (Her)
"Ordinary Love" (Mandela: Long Walk to Freedom)

 

Best Production Design

 

American Hustle (Judy Becker, Heather Loeffler)
Gravity (Andy Nicholson, Rosie Goodwin, Joanne Woollard)
The Great Gatsby (Catherine Martin, Beverley Dunn)
Her (K.K. Barrett, Gene Serdena)
12 Years a Slave (Adam Stockhausen, Alice Baker)

 

Best Animated Short Film

 

Feral (Daniel Sousa, Dan Golden)
Get a Horse! (Lauren MacMullan, Dorothy McKim)
Mr. Hublot (Laurent Witz, Alexandre Espigares)
Possessions (Shuhei Morita)
Room on the Broom (Max Lang, Jan Lachauer)

 

Best Live Action Short Film

 

Aquel No Era Yo (That Wasn't Me) (Esteban Crespo)
Avant Que De Tout Perdre (Just Before Losing Everything) (Xavier Legrand, Alexandre Gavras)
Helium (Anders Walter, Kim Magnusson)
Pitääkö Mun Kaikki Hoitaa? (Do I Have to Take Care of Everything?) (Selma Vilhunen, Kirsikka Saari)
The Voorman Problem (Mark Gill, Baldwin Li)

 

Best Sound Editing

 

All Is Lost (Steve Boeddeker, Richard Hymns)
Captain Phillips (Oliver Tarney)
Gravity (Glenn Freemantle)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Brent Burge, Chris Ward)
Lone Survivor (Wylie Stateman)

 

Best Sound Mixing

 

Captain Phillips (Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith, Chris Munro)
Gravity (Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead, Chris Munro)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick, Tony Johnson)
Inside Llewyn Davis (Skip Lievsay, Greg Orloff, Peter F. Kurland)
Lone Survivor (Andy Koyama, Beau Borders, David Brownlow)

 

Best Visual Effects

 

Gravity (Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk, Neil Corbould)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, Eric Reynolds)
Iron Man 3 (Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash, Dan Sudick)
The Lone Ranger (Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams, John Frazier)
Star Trek Into Darkness (Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann, Burt Dalton)

 

Best Adapted Screenplay

 

Before Midnight (Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke)
Captain Phillips (Billy Ray)
Philomena (Steve Coogan, Jeff Pope)
12 Years a Slave (John Ridley)
The Wolf of Wall Street (Terence Winter)

 

Best Original Screenplay

 

American Hustle (Eric Warren Singer, David O. Russell)
Blue Jasmine (Woody Allen)
Dallas Buyers Club (Craig Borten, Melisa Wallack)
Her (Spike Jonze)
Nebraska (Bob Nelson)


Subtitrari pentru versiunile CAM recorded.
Subtitrari pentru versiunile DVD format DivX.
Subtitrari pentru versiunile HD/BluRay.
Subtitrari pentru persoane cu deficiente auditive.
Subtitrari autotranslate (Google Translate, etc.).
Advanced Search




Cele mai descarcate subtitrari
Cele mai noi stiri

Castigatorii Oscar 2014

Best picture 
<...
Citeste stirea

Oscar 2014

Nominalizari Oscar 2014 Editia 86 -  2...
Citeste stirea

Philip Seymour

Philip Seymour (1967–2014)

...
Citeste stirea

La vie d'Adèle (2013) VS L'inconnu du lac (2013)

Cele doua filme au fost prezente la Fes...
Citeste stirea

Filme Online Subtitrate Filme Online